КОММЕНТАРИИ

Загружается, подождите...

//

Істерика лукашенко: що трапилося з нелігітимним

7.03.2023 20:20:56

Сьогодні лукашенко під час церемонії вручення держнагород влаштував справжній перформанс із «викриттям» СБУ та ЦРУ та образами Президента України. Що ж трапилося з нелігітимним після візиту до Китаю і що він мав на увазі фразою «виклик кинутий» – розберемося у вечірньому пості

Для тих, хто з якихось причин вирішив не скролити новини, пояснюємо – самопроголошений лідер Білорусі сьогодні офіційно підтвердив ураження борту ДРЛВ А-50У ВКС рф в Мачулищах, а потім назвав Зеленського «гнидою», нібито «він бігає і просить укласти пакт про ненапад, а потім цинічно нападає на Білорусь»

Однак цинізм тут якраз виявляє сам лукашенко, виставляючи себе жертвою війни (неважливо, що він ще до початку повномасштабного вторгнення сприяв російській агресії), до речі про кинутий виклик – ми пошукали запис повної промови диктатора і там він уточнює, що це ми і американці хотіли його втягнути у війну «цим викликом» (інцидентом з літаком), але лукашенко – кремінь і нам це не вдасться.

Також президент РБ вигадав пояснення, що взагалі на його території робив підбитий ДРЛВ. Виявляється, цей борт дуже потрібен Білорусі для «контролю периметру кордонів країни» і «в Україну він не літав, та й до кордонів Польщі та Литви не наближався». До того ж лукашенко зауважив, що нібито сам попросив путіна надати йому А-50У у користування. А, ну і, за його словами, літак не зазнав якихось значних ушкоджень, тому «працювати» йому це не завадить.

У МЗС вже відреагували на заяви лукашенка, назвавши їх черговою спробою «створити штучну загрозу з боку України заради виправдання своєї підтримки агресії росії». Щодо образ Зеленського, то цей «акт безсилля» вирішили залишити без відповіді.

Загалом експерти вважають, що на картопляника вплинула нещодавня поїздка до Китаю, де обговорювалася саме внутрішня ситуація в Білорусі, адже Сі Цзіньпіна не на жарт схвилювала загроза перекриття постачання китайських товарів транзитом через Білорусь (нещодавно в Польщі заявили про можливість закриття прикордонних переходів через репресії всередині країни – йдеться про оголошення вироків опозиціонерам)

Наради, яку зазвичай скликає лукашенко після важливих зустрічей, як не дивно, не було (кажуть після розмови з президентом Китаю він був дуже пригнічений), а західні аналітики впевнені, що знають у чому причина. З головного – картопляник імовірно просив у Китаю підтримку економіки Білорусі, певної протекції Пекіна (набридло бути в окупації у росії), до того ж, він, можливо, намагався «легітимізуватися», адже з ним уже три роки ніхто не зустрічається (президент Зімбабве не рахується), також він намагався створити картинку для звичайноги білоруса, мовляв, подивіться, як його зустрічали в Китаї, але вийшло не дуже.

Загалом усі ці візити та гучні промови, на думку експертів, адресовані нікому іншому, як путіну. Адже Білорусь, що знаходиться у владі росії при хиткій позиції лукашенка може «позбавитися голови», а на посаду президента швиденько зійде якийсь російський генерал. Тому нелегітимний не має права на помилку, а пошкоджений борт А-50У всередині країни це маленьке, але упущення. Ось ми й бачимо всі ці жалюгідні спроби показати, що він щось вирішує і щось може, хоча, по суті, влада давно перебуває в руках путіна.

Ну і насамкінець трохи поговоримо про напад з боку Білорусі. В даний момент розвідка відзначає одну цікаву деталь – якщо раніше була регулярна ротація сил (нових ввозили, а навчених вивозили з РБ), то зараз солдатів переважно вивозять, а нових не завозять і якщо це триватиме ще кілька тижнів, то можна буде говорити про зрив мобілізації в росії, а враховуючи втрати, то і, в подальшому, про брак людських ресурсів на фронті

Загалом же наші військові продовжують повністю контролювати ситуацію і нарощувати оборонні позиції на кордоні з Білоруссю, хоч і наступальний потенціал там тане з кожним днем.

Оставить комментарий